Quarterfinals are set at Zinkin

106lbs

Dominic Mendez (Righetti, C) vs. Caden Garcia (Allen, Texas)

Logan Valledor (Vacaville, SJ) vs. Joel Godina (Toppenish, Washington)

Raymond Lopez (Buchanan, C) vs. Caden Brown (Allen, Texas)

Ray Ray Harris (Buchanan, C) vs. Ethan Perryman (Temecula Valley, SS)

113lbs

Joey Cruz (Clovis North, C) vs. Dario Lemus (Clovis, C)

Horacio Godinez (Toppenish, Washington) vs. Zeth Romney (Chaminade Prep, SS)

Jack Gioffre (Buchanan, C) vs. Kainoa Medina (Vacaville, SJ)

Sean Solis (Fountain Valley, SS) vs. Braxton Brown (Allen, Texas)

120lbs

Carlos Negrete Jr. (Buchanan, C) vs. Justin Wells (Clovis North, C)

George Rosas (Clovis, C) vs. Carter Bailey (Granada, NC)

Hayden Zinkin (Clovis North, C) vs. Dylan Maples (Bella Vista, SJ)

Adrian Preciado (Serrano, SS) vs. Kade Moore (Allen, Texas)

126lbs

Justin Mouritsen (Clovis, C) vs. Devin Alexander (Buchanan, C)

Regino Raiz (Buchanan, C) vs. Ryan Watts (Clovis North, C)

Brian Benevidez (Porterville, C) vs. Nico Bermudez (Buchanan, C)

Alec Peralta (Temecula Valley, SS) vs. William Thornton (Sutter Union, N)

132lbs

Haiden Drury (Toppenish, Washington) vs. Eric Almarinez (Vacaville, SJ)

Rance Waigand (Allen, Texas) vs. Hunter Leake (Buchanan, C)

Andres Avelar (Ceasar Chavez, Arizona) vs. Michael Gioffre (Buchanan, C)

M.J. Gaitan (Temecula Valley, SS) vs. Ryan Franco (Clovis North, C)

138lbs

Josh Medina (Servite, SS) vs. Elijah Holiday (Esperanza, SS)

Kyler Lake (Buchanan, C) vs. Mark Takara (Temecula Valley, SS)

Timothy Levine (St. John Bosco, SS) vs. Frank Abacherli (ML King, SS)

Austin Rhoads (Clovis, C) vs. Kyler Romero (Toppenish, Washington)

145lbs

Anthony Ferrari (Allen, Texas) vs. Timothy McDonnell (Fountain Valley, SS)

Ethan Birch (Vacaville, SJ) vs. Logan Avina – Barajas (Clovis, C)

Logan Gioffre (Buchanan, C) vs. Tyler Okada (Servite, SS)

Oscar Aranda (St. John Bosco, SS) vs. Jonathan Viveros (Kingsburg, C)

152lbs

Noah Cortez (Dinuba, C) vs. Timothy Cowan (Livermore, NC)

Evan Almaguer (Clovis North, C) vs. Trent Houle (Capistrano Valley, SS)

Juan Escamilla (Toppenish, Washington) vs. Nicco Ruiz (St. John Bosco, SS)

Kannon Campbell (Buchanan, C) vs. Mario Danzi (Allen, Texas)

160lbs

Anthony Sissom (Spanish Springs, Nevada) vs. Jacob Lopez (Clovis North, C)

Neil Carter (Servite, SS) vs. Giovanni Meza (Caesar Chavez, Arizona)

Alejandro Cavazos (Allen, Texas) vs. Joey Mora (Esperanza, SS)

Baylee Hamm (Clovis North, N) vs. George Ruiz (Buchanan, C)

170lbs

Max Wilner (Buchanan, C) vs. Jake Prudek (Caruthers, C)

J.T. Stinson (East Nicolaus, N) vs. Rocco Contino (Buchanan, C)

Giano Petrucelli (Clovis, C) vs. Nicolas Zavala (Mission Oaks, C)

Valor Buck (Servite, SS) vs. Elise Brown Ton (Allen, Texas)

182lbs

Nathan Haas (St. John Bosco, SS) vs. Cooper Lilles (Clovis, C)

Thomas Mailhot (Los Gatos, CC) vs. Tyler Avila (Porterville, C)

Kodiak Stephens (Bret Harte, SJ) vs. Justin Burdick (Nipomo, C)

Christian Smith (Clovis, C) vs. Joseph Martin (Buchanan, C)

195lbs

Guillermo Escobedo (Los Altos, SS) vs. Paul Sharp (Clovis North, C)

Zane (Allen, Texas) vs. Tyler Gianakopulos (Clovis, C)

Tristen Wilson (Servite, SS) vs. Andrew Mannion (Clovis East, C)

Donivan Giangregorio (Calaveras, SJ) vs. Jadon Martin (Buchanan, C)

220lbs -Semifinals

Mateo Morales (Clovis West, C) vs. Jalen Peralta (Buchanan, C)

Felipe Rodriguez (Clovis West, C) vs. Gabriel Carranza (Victor Valley, SS)

285lbs Semifinals

Ty Lewis (Kingsburg, C) vs. Kade Campbell (Buchanan, C)

Chris Island (Vacaville, SJ) vs. Zane Rix (Buchanan, C)


Leave a comment

Please note, comments must be approved before they are published